Монгол улсын гавьяат дасгалжуулагч, хөнгөн атлетикийн “Олон улсын хэмжээний мастер”, МҮО хорооны гишүүн С.ТҮВШИНБАЯРЫН нэрэмжит хөнгөн атлетикийн өсвөр үеийн 2016 оны аймгийн аварга болон олон хотын аварга шалгаруулах нээлттэй тэмцээн

_DSC0426 _DSC0434 _DSC0581 _DSC0422 Монгол улсын гавьяат дасгалжуулагч, хөнгөн атлетикийн “Олон улсын хэмжээний мастер”, МҮО хорооны гишүүн С.ТҮВШИНБАЯРЫН нэрэмжит хөнгөн атлетикийн өсвөр үеийн 2016 оны аймгийн аварга болон олон хотын аварга шалгаруулах нээлттэй тэмцээнд 15 сум, Дундговь аймгийн нийт 160 гаруй тамирчид оролцлоо.

100 м /эмэгтэй/

1-р байр Б.Нарангэрэл-1-сур цаг 13:80

2-р байр З.Болорчимэг- Дундговь  цаг 14:23

3-р байр А.Алтанчимэг- Цогт-Цэций цаг 14:55

Аймгийн аваргын хүрэл Г.Наранцэцэг-4-р сургууль цаг 14:60

100м /эрэгтэй/

1-р байр Б.Ганжамъян – 2-р сургууль цаг 11:01

2-р байр Одгариг-Ханбогд цаг 11:20

3-р байр Ө.Түвшинсанаа- 2-р сургууль 11:28

200м /эмэгтэй/

1-р байр Б.Нарангэрэл-1-р сур цаг 30:77

2-р байр З.Болорчимэг-Дундговь цаг 31:07

3-р байр  Г.Наранцэцэг 4-р сур цаг 31:20

Аймгийн аваргын хүрэл- А.Алтанчимэг- Цогт-Цэций цаг 32:00

200 м /эрэгтэй/

1-р байр Б.Ганжамъян 2-р сур цаг 23:48

2-р байр Б.Түвшинтогтох –Ханбогд цаг 23:79

3-р байр Ө.Түвшинсанаа-2-р сур цаг 24:30

400 м /эмэгтэй/

1-р байр Н.Энхтуяа –Ханбогд цаг 01:09:88

2-р байр О.Дарьмаа-4-р сур цаг 01:11:94

3-р байр М.Наранцэцэг-Ханбогд цаг 01:12:25

400 м /эрэгтэй/

1-р байр А.Эрбор-1-р сур цаг 56:95

2-р байр Б.Түвшинтогтох –Ханбогд цаг 57:70

3-р байр Д.Гантулга-1-р сур цаг 58:01

800 м /эмэгтэй/

1-р байр Н.Энхтуяа –Ханбогд цаг 02:54:54

2-р байр Б.Амарзаяа-Баяндалай цаг 03:01:22

3-р байр М.Оюунцэцэг-Ханбогд цаг 03:02:99

800 м /эрэгтэй/

1-р байр А.Эрбор-1-р сур цаг 02:20:95

2-р байр Д.Гантулга-1-р сур цаг 02:22:66

3-р байр Н.Борхүү -2-р сур цаг 02:25:12

1500 м /эмэгтэй/

1-р байр Т.Очирцэцэг –Цогт-Цэций цаг 06:08:32

2-р байр А.Гэрэлт-Од-2-р сур цаг 06:08:75

3-р байр Т.Нандинбаяр-Манлай цаг 06:11:90

1500 м /эрэгтэй/

1-р байр Д.Мөнх-Эрдэнэ-2-р сур цаг 04:50:51

2-р байр О.Түвшинтөгс-Цогт-Цэций цаг 04:52:26

3-р байр Э. Мөнхбат- Ханбогд цаг 04:57:36

5000 м / эмэгтэй/

1-р байр А.Гэрэлт-Од – 2-р сур цаг 20:43:33

2-р байр Т.Нандинбаяр-Манлай цаг 20:57:86

3-р байр Т.Очирцэцэг-Цогт-Цэций 21:13:61

5000 м /эрэгтэй/

1-р байр Д.Мөнх-Эрдэнэ-1-р сур цаг 18:45:83

2-р байр О.Түвшинтөгс-Цогт-Цэций цаг 18:48:70

3-р байр Болдсайхан- 2-р сур цаг 18:58:23

Уртын харайлт /эмэгтэй/

1-р байр О.Дарьмаа-4-р сур 4 м

2-р байр Сайнжаргал-Ханхонгор 3.83 м

3-р байр Б. Мөнгөнцэцэг-2-р сур  3.60 м

Уртын харайлт /эрэгтэй/

1-р байр Энх-Амар- Ханбогд 5.84м

2-р байр Одгариг- Ханбогд 5.73м

3-р байр Дамдинсүрэн-Дундговь 5.48м

Аймгийн аваргын хүрэл- Ууганбаяр-1-р сур-5.46м

3-ын харайлт / эмэгтэй/

1-р байр Б.Номин-эрдэнэ 1-р сур -9.61м

2-р байр Б.Мөнгөнцэцэг-2-р сур 8.50м

3-р байр Ундармаа-Ханбогд 8:30м

3-ын харайлт / эрэгтэй/

1-р байр Х.Адъяахүү-Дундговь-11:72м

2-р байр Энх-Амар- Ханбогд-11:67м / Аймгийн аваргын алтан медаль/

3-р байр Отгонмөнх-Дундговь 11:03м

Аймгийн аваргын мөнгө- Бадамсүрэн-2-р сур 10:93м

Аймгийн аваргын хүрэл- Сүхбаатар-1-р сур 10:54

Бөөрөнцөг түлхэлт/ эмэгтэй/

1-р байр Нарандулам- 2-р сур 6.24м

2-р байр Мандахгэрэл-1-р сур 6.10м

3-р байр Ууганцэцэг-4-р сур 6.0м

Бөөрөнцөг түлхэлт/эрэгтэй/

1-р байр Хашбаатар-Ханбогд -11:58

2-р байр Б.Баттөгөлдөр-2-р сур -11.28м

3-р байр Лувсанхүү-Дундговь – 10.21

Аймгийн аваргын хүрэл-Б.Өсөхбаяр-1-р сур- 10.09м

БАГИЙН НЭГДСЭН ДҮНГЭЭР 

1-р байр Ч.Отгонбаяр багштай 2-р сургууль

2-р байр М.Бадамцэцэг Г.Сайнхүү багштай Ханбогд сум ЕБС

3-р байр Ө.Мөнгөнболд багштай 1-р сургууль